Kuvaus
Tynnyrisauna Uuno on pyöreä pystymallinen valmiiksi koottu sauna 6-8 henkilölle, päälikatto on elementteinä. Tynnyrisaunan tervaleppälauteet on kahdessa tasossa valmiiksi asennettu.
Alkaen: 2 950,00 €
Tynnyrisauna Uuno on pyöreä pystymallinen valmiiksi koottu sauna, johon mahtuu 6-8 henkilöä. Tynnyrisaunan ympärillä on kaksi rosteri vannetta, kuten kylpytynnyrissäkin. Tynnyrisauna on valmistettu 42 mm profiilin höylätystä lämpöpuusta, joka on käsitelty ulkopuolelta Woodex puuöljyllä ja sisäpuolelta saunasuojalla. Tynnyrisaunassa on tervaleppä lauteet kahdessa tasossa asennettu paikoilleen saunan molemmille sivuille ja lasiaukollinen ovi. Tynnyrisaunan lattia ja sisäkaton vahvuus 28 mm kuusipaneeli. Tynnyrisaunan päälikatto on elementteinä, joissa kattohuovat valmiina.
Tynnyrisauna Uuno on pyöreä pystymallinen valmiiksi koottu sauna 6-8 henkilölle, päälikatto on elementteinä. Tynnyrisaunan tervaleppälauteet on kahdessa tasossa valmiiksi asennettu.
| Materiaali | Kuusi |
|---|---|
| Paino | 700 kg |
| Pituus | 240 cm x 290 cm |
| Lämmitys | Puilla lämmitettävä |
|---|---|
| Väri | Musta |
| Materiaali | Mustaksi maalattua terästä, Ruostumaton teräs |
| Materiaali | Kuusi |
|---|---|
| Paino | 1 kg |
| Materiaali | Kuusi |
|---|---|
| Paino | 500 g |
| Materiaali | kupari |
|---|---|
| Tilavuus | 4 Litraa |
| Materiaali | kupari |
|---|---|
| mallit | mallisto vaihteleva |



© 2019 Turun Fimex Oy