Kuvaus
Maisemasauna Simo on vaakamallinen valmiiksi koottu profiiliin höylätystä lämpöpuusta tehty tynnyrisauna. Tynnyrisaunassa tervaleppälauteet valmiiksi asennettu. Tynnyrisaunan takaseinässä puolikas lasiseinä ja edessä pieni katettu terassi.
Alkaen: 6 950,00 €
Maisemasauna Simo on valmiiksi koottu vaakamallinen tynnyrisauna, jossa on huopakate valmiiksi asennettu. Tynnyrisaunassa on tervaleppälauteet kahdessa tasossa valmiina, takaseinässä 1/2 lasi-ikkkuna,( karkaistua lasia), yhdistetty pesu/ pukuhuone ja etuseinässä lasiaukollinen ovi ja ikkunat sekä lisäksi katettu terassi. Tynnyrisaunan materiaali on lämpöpuuta, joka on suojakäsitelty Woodex puuöljyllä. Saunaan saatavana myös räystäskourut, jota asiakas asentaa paikoilleen vasta kuljetuksen jälkeen.
Lisävaruste:
Kiuaspaketti
Maisemasauna Simo on vaakamallinen valmiiksi koottu profiiliin höylätystä lämpöpuusta tehty tynnyrisauna. Tynnyrisaunassa tervaleppälauteet valmiiksi asennettu. Tynnyrisaunan takaseinässä puolikas lasiseinä ja edessä pieni katettu terassi.
| Materiaali | Lämpöpuu |
|---|---|
| Pituus | 400 cm |
| Paino | 1800 kg |
| Halkaisija | 240 cm |
| Lämmitys | Puilla lämmitettävä |
|---|---|
| Väri | Musta |
| Materiaali | Mustaksi maalattua terästä, Ruostumaton teräs |
| Materiaali | Kuusi |
|---|---|
| Paino | 1 kg |
| Materiaali | kupari |
|---|---|
| Tilavuus | 4 Litraa |
| Materiaali | kupari |
|---|
| Materiaali | Kuusi |
|---|---|
| Paino | 500 g |


© 2018 Turun Fimex Oy