Kuvaus
Kylpytynnyriin mahtuu kylpemään 4-6 henkilöä. Kylpytynnyrin sisus on laskuitusisus ja ulkokamiina on merialumiinia. Kylpytynnyrin ulkoverhous on woodex puuöljyllä käsitelty kuusi.
Alkaen: 2 950,00 €
Kylpytynnyriin mahtuu kylpemään 4-6 henkilöä tarvittaessa enemmänkin. Kylpytynnyrin lkoverhous on kuusta, joka käsitellään woodex puuöljyllä, käsittely tulisi uusia kerran vuodessa, kylpytynnyrin sisäosa on lasikuitua ja kamiina merialuumiinia.
Lasikuituinen sisäosa on vahvuudeltaan noin 5 mm ja ulkoverhous on tehty profiiliin höylätystä 30 mm paksusta kuusesta. Kylpytynnyrin ulkoverhouksen ympärillä vielä kaksi vanteenkiristintä, joita voit kiristää tarpeen vaatiessa. Ulkoverhous käsitellään woodex puuöljyllä, käsittely tulisi uusia kerran vuodessa. Kylpytynnyrin pohja on 28 mm ponttilaudoitus, jonka pohjassa vielä kaksi jalasta. Kylpytynnyrin ulkohalkaisija on 188 cm ja korkeus maasta yläreunaan on 120 cm.
Kylpytynnyrissä on poreet ja led-valot, joihin käytettävä vain vesijohtovettä. Pore- ja led-tynnyreitä tulee käyttää aina vikavirtasuojakytkimen kanssa ja poreet tulee käyttää tyhjänä tyhjennyksen jälkeen, jotta kaikki vesi tulee pois järjestelmästä.
Kylpytynnyrin lisävarusteet:
HUOM. Tilaa kaikki lisävarusteet samalla kertaa kylpytynnyrin kanssa, saat ne samalla rahdilla paljun kanssa.
Kylpytynnyriin mahtuu kylpemään 4-6 henkilöä. Kylpytynnyrin sisus on laskuitusisus ja ulkokamiina on merialumiinia. Kylpytynnyrin ulkoverhous on woodex puuöljyllä käsitelty kuusi.
| Materiaali | Kuusi |
|---|---|
| Lämmitys | Ulkokamiina |
| Sisähalkaisija | 170 cm |
| Sisäkorkeus | 104 cm |
| Paino | 280 kg |
| Tilavuus | 1400 L |
| Materiaali | rekkapressu |
|---|---|
| Väri | harmaa, Musta |
| Paino | 2 kg |
| Halkasija | 188 cm |
| Materiaali | Kuusi |
|---|
| Väri | Musta |
|---|---|
| Ulkohalkasija | 188 cm/ 168 cm |
| Materiaali | Ruostumaton teräs |
|---|---|
| Pituus | 100 cm |
| Materiaali | Muovi |
|---|---|
| Pituus | 120 cm |
| Paino | 25 kg |
|---|---|
| Materiaali | Muovi |
| Paino | 1 kg |
|---|
| Paino | 3 kg |
|---|



© 2019 Turun Fimex Oy